Co ještě nevíte o Flirtování

17.07.2008 21:54

 

Flirtování prospívá zdraví

Flirtování prospívá zdraví, tvrdí sekretářky

 

 


Osmdesát procent sekretářek v zemích EU je přesvědčeno, že flirtování v zaměstnání je dobré pro zdraví a kondici. Dokazují to výsledky výzkumu, který provedli sociologové na reprezen

tativním vzorku pěti tisíc žen v několika zemích Evropské unie. Je pravděpodobné, že kdyby se podobný výzkum uskutečnil u nás, dopadl by velmi podobně.

Studie prokázala, že flirtování s radostí neprovozují jen sekretářky a administrativní pracovnice, ale vůbec všechny ženy, které chodí do zaměstnání společně s muži.
Výsledky dále uvádějí, že každá desátá žena měla nebo má menší románek se svým šéfem, přičemž tři pracovnice ze čtyř přiznávají, že flirtovaly s některým ze svých kolegů.
Poněkud zarážející je ovšem zjištění, že téměř třetina žen, přesně osmadvacet procent, udržuje se spolupracovníky sexuální poměr! Ze zmíněných deseti procent románků mezi pracující ženou a jejím nadřízeným skončí pravidelně jedenáct procent manželstvím. Pouhých dvanáct procent žen se však k poměru s kolegou veřejně přizná.
Podle magazínu Top Sante, ve kterém byly výsledky výzkumu zveřejněny, je jedna žena z pěti ochotna začít flirtovat sesvým vedoucím, pokud by to prospělo jejímu pracovnímu postavení a platu. „Většina žen je svými domácími povinnostmi natolik vytížená a vyčerpaná, že hledá nějaké odreagování a povyražení, které ji třeba manžel nemůže nebo dokonce nechce nabídnout. A když se k vám pak přitočí atraktivní kolega, tak není co řešit,“ míní jedna z dotázaných žen, podle které flirtování prospívá zdraví tím, že ženy zbavuje stresu, jemuž je mnoho z nich vystaveno nejen v práci, ale i doma. LONDÝN (P)