Plavky na léto 2008

13.07.2008 17:33

Letošní trendy v plavkách přinášejí tlumenější barvy než pastelové, které byly in minulý rok. Z barev nastupují hnědá a růžová nebo i zelená. Elegantní a trendovou zůstává také kombinace černé a bílé a světlé barvy. Další vychytávky jsou orientální ozdoby, textilní barevné květiny, výšivky a korálky.

 

Současné modely plavek vcelku jsou rafinovanější než kdykoliv předtím. Vzory opticky formující postavu, promyšlené průstřihy a nečekané detaily dělají ze současných plavek vysoce módní a hravou záležitost. Aby si žena koupila další kousek, musí ji zaujmout. Výrobci se o to snaží všestranně. Například dodávají plavkový komplet složený z horního dílu a dvojích kalhotek. Žena si pak může vybrat, které si obleče. Dnešní plavky se vyrábí z trvanlivějších materiálů a mohou sloužit i pět let, proto nemusíte váhat do nich investovat.

Není výjimkou komplet, u kterého vrchní kalhotky s horním dílem plavek ladí, zatímco spodní kalhotky s ním kontrastují. Podle zástupkyně firmy Lorin je zájem také o plavky, u nichž si žena může koupit jinou velikost horního a spodního dílu. In plavky propaguje například topmodelka Petra Němcová a to plavky značky Rampage, kde je největší hit klasické bikiny s kohoutím vzorem stopy. S konzervativní látkou kontrastuje velmi odvážný sexy střih.

Topmodelka Caroline Murphy zase propůjčila tělo plavkám Jantzen. Pokud se jí chcete inspirovat, sáhněte letos po černém modelu střiženém ve stylu meziválečné ženské elegance.

 

Kolekce plavek Liz Hurley

Liz Hurley navrhuje vlastní plavky v růžové kombinaci s vysokými kalhotkami a hedvábným pareo inspirovanými jejím indickým manželem.

 

Ikdyž se Češky při nakupování plavek řídí módními vlnami, hlavním faktorem při volbě střihu a barevné kombinace stejně bývá věk a postava. Mladší ženy preferují jednoznačně bikiny, tedy trojúhelníčkové plavky. Ženy středního věku volí hlavně plavkové podprsenky push-up s kosticemi a jednoduchý spodní díl. Výrazně méně než dvoudílné plavky se prodávají jednodílné kusy. Podle prodejců si je vybírají hlavně starší ženy a z nich ty, které mají problém s postavou.