,,Tantra-Cesta ke štěstí"

01.10.2008 14:02

 

,,Tantra“

Přítmí,mihotavé světlo svíček a tichá hudba jsou nejlepší atmosférou pro milování.Propojení s tantrickými technikami vás dovede až na vrchol blaha.

 

Tantra vás naučí prodloužit milování,oddálit vrcholový okamžik  a několikanásobně zvýšit prožitek ze sexu.Kolébkou Tantrické filozofie je Indie,slovo je sanskrtského původu a znamená tkát a rozšiřovat.

V tantře je každý člověk vnímán jako jedinečná bytost.

Základem tantry je naučit se mít rád sám sebe,najít cestu ke své přirozenosti a umět se dokonale uvolnit.Významnou součást tantry tvoří joginské praktiky,které mají člověka dovést do stavu nejvyšší blaženosti,jež náš vysvobodí z koloběhu všedního života.

 

V dnešní uspěchané době si jen málokdy najdeme čas na romantiku.Jsme zahlceni starostmi a problémi,které si přenášíme i do oblasti vztahu.

Neumíme si užít kouzlo okamžiku v blízkosti milované osoby,na sex často není ani nálada ani čas,nebo se příliš soustředíme na výsledek-dosáhnout svého a pak jít v klidu spát.

Své základní pudy sice uspokojíme,ale v rozvíjení citové stránky vztahu to moc nepomůže.

Tantra nám umožní hodit problémy za hlavu,zapomenout na stres a dopřát si trochu klidu.

 

V rámci tantrického učení je sex chápán jako prostředek,který nás dovede k extázi a k osvícení.Tantra učí člověka vědomě ovládat a oddalovat své vyvrcholení.

Ve chvíli,kdy konečně dáte průchod svému vzrušení,vás pak čeká mnohonásobný výbuch vášně.Oddalování vrcholové chvilky sexu není jednoduché a je třeba to trénovat.

Chvíli předtím než dojde k samovolným kontrakcím,musíte přerušit to,co jste právě provozovali,a odpočinout si.

Zpočátku pomáhá pomalé a hluboké dýchání a uvolnění svalů po celém těle,zejména v oblasti pánve.Nikdy ovšem nepřerušujte již započatý vrcholový okamžik.Až vrcholová chvíle odpadne,pokračujte dál.

Tantrické milování tak může trvat dlouhé hodiny,díky němu dojde k propojení mezi vámi a partnerem.Základními tantrickými technikami jsou milostná poloha vsedě,tantrický polibek,přiněmž si s partnerem dýcháte do úst,a upřený pohled z očí do očí.Ten je hlavní tantrickou technikou,při níž se prohlubuje intimní spojení mezi partnery.

 

Tantra neučí jen lepšímu požitku při milování.Sexuality se sice úzce dotýká,prospívá ale i zdraví,sebevědomí a hlavně lidské duši.To,co získáváme díky tantře,nemusíme využít jen při sexu,ale i v jiných oblastech života-v práci,ve vztazích se svými blízkými atd.

Tantra nás učí sdílet své nejhlubší pocity,pomáhá nám pochopit toho druhého a dosáhnout ve vztahu porozumnění a harmonie.

 

 

Škola Tantry

Pokud vás tantrické učení zaujalo,můžete začít navštěvovat tantrickou školu,nebo zajít na tantrické masáže.Tantrické kurzy či tantrická škola není určena jen pro páry,ale i pro ty co chtějí obohatit svůj partnerský život.Tantrická škola je školou meditační,učí umění prožitku.Tantrická masáž vás dokáže nabít energií,ale zároveň dosáhnout uvolnění,naučí vás naladit se na partnera.