Účesy ( Tanečnice & akrobatky )

13.07.2008 17:13

S novou sezonou přichází i zcela nová Kolekce účesů a barev L`Oréal Professionnel. Pro jaro-léto 2008 ponese název Extravaganza!. Zavede nás do okouzlujícího světa pouličních festivalů a cirkusů a vtáhne do děje divadelních představení.

Umělecký svět divadel, cirkusů a muzikálů nyní prožívá nový rozkvět, a to nejen ve svých klasických formách, ale i vznikem zcela nových odvětví. Cirkus se z látkových stanů s dřevěnými lavicemi přesouvá do prestižních hal, jak můžeme vidět například u světoznámého Cirque du Soleil. Divadlo, naopak, se z barokních budov městských divadel přemisťuje do ulic, volných prostranství, za svými diváky. Zvláště v létě jsou stále oblíbenější pouliční festivaly, které lákají svou bezprostředností a spontánností. Festival v Rio de Janeiro či divadelní festival v Edinburgu se staly hlavními společenskými událostmi nejen obyvatel svých měst. Rostoucí popularitu muzikálů divadelních i filmových snad není třeba ani zmiňovat.

Tímto fenoménem byly v nedávné době ovlivněny i celebrity, z nichž některé si na teatrálním vzezření postavily celou svou image. Asi nejvýraznějším příkladem může být zpěvák Marylin Manson, který ztělesňuje krásku (Marilyn Monroe) a zvíře (sériového vraha Charlese Mansona) v jednom. Dramatických prvků ve svých vystoupeních využívá také Björk nebo, se svým fetišistickým vzhledem, Dita Von Teese.

fotofoto

 

Bylo tedy jen otázkou doby, kdy se vábivý svět divadla, tance a artistů promítne také do světa kadeřnického umění. Vždyť právě to, spolu s líčidly a kostýmy, je základem celé této umělecké branže. K vytvoření nové Kolekce pro jaro-léto 2008 byla přizvána jedna z nejúspěšnějších světových kadeřnic Odile Gilbert. Ač Francouzka, svoji kariéru si vybudovala v New Yorku, a to především prací se věhlasnými světovými návrháři na jejich fashion shows a reklamních kampaních. Mezi všemi můžeme jmenovat alespoň Chanel, Jean-Paul Gaultier, Lagerfeld, Bottega Veneta, Moschino či Armani. Pracovala také s předními fotografy, z nichž ji proslavila především práce s Helmutem Newtonem.

fotofoto

 

Odile Gilbert vytvořila pro L`Oréal Professionnel ucelenou kolekci účesů a barev pro nadcházející sezonu jaro – léto 2008. Kolekce představuje dva styly s odlišným zaměřením. Pro Majirel se stal hlavní inspirací moderní tanec, a tak vznikly „Tanečnice“, jejichž styl je rafinovaný. Účesy Tanečnic jsou precizní a přitom ladné, jako kroky baletky. Pokud jsou vlasy rovné, pak jsou i dokonale vyhlazené, s rovnou, hustou ofinou. Pokud vlnité, pak vytvářejí bohatou auru vln kolem celého obličeje. Barvy vlasů jsou přirozené s jemným teplým či studeným nádechem.

fotofoto

 

Na druhé straně styl Luocolor je mnohem hravější, ze světa cirkusů, odkud vzešly „Akrobatky“. Akrobatky mají účes lehký jako peříčko, vznášející se spolu s artistkou vysoko nad hlavami diváků. Barvy vlasů jsou opět velice přirozené s teplým zlatým odleskem. U Akrobatek však není nic zakázáno a celkový styl lze ozvláštnit i excentrickým příčeskem.

Oblečení a kostýmy svými tvary připomínají taneční a akrobatické dresy. Oba tyto světy unikají pryč z reality všedních dní, stahují nás do hlubin naší fantazie, vybízejí k ponoření se do imaginárního světa překvapení a zázraků, jako bychom byli znova dětmi. Pohodlně se tedy posaďte, počkejte až se zvedne opona a nechte se vtáhnout do tohoto kouzelného světa. Kolekce Extravaganza! od L`Oréal Professionnel z vás udělá hvězdu každého pódia!

Foto: L`Oréal