Vlasové zábaly

13.07.2008 16:49

Pro zdravé i nemocné vlasy je dobré, pokud jim dvakrát až třikrát měsíčně dodáte intenzivnější kúru ve formě vlasového zábalu.

 Vlasové zábaly pomáhají obnovit vlasu, který je poškozený buď mechanickým namáháním, barvením, odbarvováním, stresem nebo přírodními vlivy. Záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro některý z domácích zábalů, nebo se svěříte do péče odborníka a svým vlasům dopřejete nějakou profi vlasovou kůru.

Na trhu je veliký výběr různých vlasových kůr pro domácí aplikaci. Při výběru si však pečlivě přečtěte návod a dejte pozor, aby byl zábal určený pro váš typ vlasů.

Domácí vlasové zábaly


    * Univerzální domácí vlasový zábal
      Pro všechny typy vlasů lze kombinovat vaječný žloutek s rostlinným olejem a citrónovou šťávou, ricinový olej s bílým jogurtem a rumem nebo mandlový olej s heřmánkovým odvarem.


domácí vlasové zábaly    * Vlasový zábal na mastné vlasy
      Použijte zábal z tuhého bílkového sněhu, který nechte působit do zaschnutí.

    * Vlasový zábal proti vypadávání vlasů
      Proti vypadávání vlasů vtírejte cibulovou šťávu s trochou koňaku nebo odvar z lopuchu.

    * Vlasový zábal na suché vlasy
      Balzám na suché vlasy je olivový olej (Extra Virgin) nebo olej z pšeničných klíčků zahřátý na 40 °C promíchaný se žloutkem.

    * Vlasový zábal proti lupům
      Proti lupům vtírejte odvar z chmele nebo si připravte kopřivovou kúra: 1 lžička kopřivové tinktury a 1/4 litru vody, směsí promasírujte pokožku a neoplachujte.

    * Vlasový zábal pro lesk vlasů
      Chcete-li vrátit vlasům lesk, dopřejte si medovou kůru. Smíchejte 2 bílky s 2 lžícemi medu a několika kapkami olivového oleje.

    * Profesionální vlasový zábal
      Profesionální vlasový zábal nebo vlasovou kůru vám poskytnou v každém dobrém kadeřnictví. Pro zvýšení účinku je vhodné je opakovat v pravidelných intervalech. Ampulky pro takové vlasové kůry jsou k dostání i v lékárnách.
 

Tipy pro domácí vlasové zábaly

      - nezapomeňte, že vlasové zábaly patří na pečlivě umyté vlasy bez kondicionéru
      - na zábal si dejte igelit nebo teplý ručník a takto zabalené vlasy pro urychlení účinku fénujte
      - zábal má smysl, pokud vydržíte minimálně 20 - 25 minut